Литва излъга Чехия с продължение и триумфира в групата (видео)

Литва излъга Чехия с 85:81 след продължение в директния сблъсък за първото място в крайното класиране на група D. И двата тима си бяха осигурили места в следващата фаза още преди този двубой, чиято единствена цел бе да излъчи кой ще бъде победител след изиграването на всички мачове в тази фаза.

Водени от звездата на Барселона Томаш Саторански, чехите показаха завидно самочувствие и отлична комбинативна игра през първото полувреме, когато абсолютно надиграха именития си съперник и имаха преднина от 10 точки на почивката - 27:37.

Литовците демонстрираха характер през втората половина на двубоя и още в третата четвърт стигнаха до тотален обрат, реализирайки двойно повече точки от противниците си - 28:14, след което поведоха с 55:51.Чехия отново взе инициативата и поведе в началото на последната четвърт, след което последва кратка гонитба в резултата, а двата тима не успяха да излъчат победител в редовните 40 минути, които завършиха при резултат 69:69.

Литва се откъсна напред рано в продължението и бързо си изгради преднина от 79:72, а след това не допусна Чехия пак да се върне в двубоя и триумфира с 85:81.

Миндаугас Кузминскас вкара най-много за балтийците - 18 точки. Мантас Калниетис се оттегли с 15 и 4 асистенции, а Йонас Валанчюнас постигна “дабъл-дабъл” с 13 точки и 10 борби.

Томаш Саторански остана на крачка от “трипъл-дабъл” за чехите - 11 точки, 9 борби и 15 асистенции. Блейк Шилб вкара най-много за загубилия отбор, реализирайки 18 точки, към които добави 8 отскочили топки.