Полша завърши груповата фаза с успех (видео)

Адам Вачински изигра пореден силен мач, а Полша завърши груповата фаза на ЕвроБаскет с победа, след като надигра Финландия със 78:65. И двата тима са сигурни за продължаването си в следващата фаза, като “Дружина Полска” ще завърши на трето място в крайното класиране, докато финландците ще се промъкнат като четвърти тим от група А.

Именно Вачински бе най-резултатен за победата на селекцията на Майк Тейлър. Крилото реализира 17 точки, а освен това направи 3 асистенции и овладя 4 борби за 34 минути игра. Ей Джей Слоутър остана с 13 точки и 8 асистенции, докато Марчин Гортат и Пржемислав Карновски вкараха по 10 точки всеки.

Опитният Шон Хъф се превърна в топреализатор на Финландия със 17 точки, Петери Копонен добави 14 плюс 8 асистенции, а Мати Нуутинен остана с 11 точки и 8 борби на сметката си.

Полша финишира с 3 победи и 2 загуби, докато Финландия е с баланс от 2-3.