Неделчева и Зечири отпаднаха в първия кръг на турнира в Белгия

Българките Линда Зечири и Петя Неделчева отпаднаха в първия кръг на турнира по бадминтон в белгийския град Льовен с награден фонд 15 хиляди долара. Третата в схемата Линда Зечири загуби драматично от Мете Поулсен (Дания) с 19:21, 21:18, 19:21 след 66 минути игра. Зечири пропиля аванс от 13:10 и водеше до 18:17 в първия гейм, но допусна обрат.

Във втората част тя навакса изоставане от 8:12 и след 18:18 със серия от три поредни точки стигна до изравняване на резултата. В третия гейм тя имаше преднина от 18:16, но не успя да затвори мача и напусна надпреварата. Поставената под номер 7 Неделчева беше елиминирана от рускинята Олга Голованова с 21:14, 14:21, 9:21 за 51 минути, като допусна първо поражение от съперничката в шест мача.