Хърватия се справи със съпротивата на Холандия (видео)

Отборът на Хърватия записа трета победа на Евробаскет 2015 и се изкачи на второ място във временното класиране на Група „С”, след като късно снощи се наложи над Холандия със 78:72.

Крунослав Симов изигра отличен мач за победителите и завърши с18 точки, 8 асистенции и 7 борби, Дарио Шарич добави 15 точки и 7 борби, а Боян Богданович и Анте Томич завършиха спо 13 точки.

Роланд Шафтенаар вкара 19 точки за холандците, а Николас Де Йонг добави 12 точки.

Отборът на Хърватия откри резултата чрез Анте Томич, като до средата на първата четвърт „шахматистите” успяха да поддържат минимална преднина. След пет минути игра Де Йонг вкара два фала и изравни резултата – 10:10, като това даде началото на добра серия, с която Холандия обърна резултата в своя полза – 18:14.

Преднината на „лалетата” достигна до десет точки в началото на втория период – 26:16, но след това Богданович и Шарич се развихриха под коша на съперника и само за пет минути осигуриха пълен обрат за тима си – 39:35 в полза на Хърватия.

През третата четвърт играта вървеше кош за кош и разликата от 3-4 точки в полза на символичните гости се запази, а в самия край на периода Томич и Симон бяха точни в подкошието, а Хезоня отбеляза тройка, с която даде малко по-комфортна преднина на хърватите – 62:53.

В заключителните десет минути тимът на Холандия даде всичко от себе си в опит да се върне в мача и дори успя да се доближи на само две точки от съперника – 62:64, но в оставащите малко повече от шест минути до последния съдийски сигнал, баскетболистите на Хърватия отново демонстрираха по-висока класа, а Томич, Шарич и Симон подпечатаха успеха на родината си – 78:72.