Шампионите продължават напред (видео)

Франция записа четвъртата си поредна победа на ЕвроБаскет 2015, надигравайки отбора на Русия със 74:67. Така настоящите шампиони на Европа продължават да са със стопроцентов актив, докато Сборная е на дъното на подреждането на група А с 4 загуби от 4 двубоя. Тони Паркър и компания си осигуриха продължаване в следващата фаза, която отново ще се проведе на тяхна територия - в Лил.

Играчите на Венсан Коле зарадваха повече от 10 хиляди свои фенове по трибуните в Лил и съумяха да стигнат до успеха след силно второ полувреме. През първата половина на двубоя те не бяха особено убедителни, но далеч по-добри втори 20 минути им осигуриха крайната победа в сблъсъка със Сборная.

Най-много точки за Франция вкара Нандо Де Коло, който на клубно ниво се подвизава именно в Русия. Гардът на ЦСКА (Москва) завърши с 13 точки и 2 отнети топки за 21 минути на паркета. Руди Гобер записа “дабъл-дабъл” с 12 точки, 10 борбу, 4 отнети топки и 1 чадър, а Тони Паркър се разписа с 12 точки и 4 асистенции. Жофре Ловерн пък остана с 11 точки и 7 борби.

За Русия ветеранът Виталий Фридзон наниза 20 точки, включително 4 от 5 опита от зоната за 3 точки, докато Семьон Антонов остана с 13. Дмитри Хвостов пък направи 10 асистенции.

Последната среща на Франция в груповата фаза ще противопостави домакините на Израел, докато Русия ще играе с Босна и Херцеговина в търсене на дебютен успех.