Невиана Владинова зае пето място на бухалка

Българката Невиана Владинова зае чудесна позиция за участие на финала на бухалки от световното първенство по художествена гимнастика в германския град Щутгарт, след като постижение от 17.383 съдийски точки й отреди пето място в първия квалификационен ден. Владинова получи 8.550 точки за трудност и 8.833 за изпълнение, което я остави зад украинката Хана Ризадинова, корейката Дже-йон Сон, Марина Дурунда от Азербайджан и Елисавета Назаренко от Узбекистан. Квалификациите продължават в четвъртък сутринта, но Владинова трудно може да бъде изместена от челната осмица, която дава право на участие на финала в отделните уреди.

Постижението на бухалки изкачи Владинова и с две места до 13-о в многобоя, като първите 24 гимнастички се класират за финала. Тя записа най-силния си резултат днес на бухалки при 17.383, което оформи общата й оценка на турнира на 51.882 точки преди лентата.

Мария Матева също има добър шанс да се класира на финал в многобоя, след като зае 12-о място на бухалки с резултат 16.483 точки. Това позволи на 21-годишната бургазлийка да съхрани временно 23-ото си място в класирането за многобоя.

Сара Стайкова, която участва само на лента, получи 16.033 съдийски точки и остана на 18-о място на уреда.