Израел с драматична победа на ЕвроБаскет 2015 (видео)

Отборът на Израел постигна нова победа в група „А” на ЕвроБаскет 2015, след като тази вечер се наложи над полша с минималното 75:73.

Гал Мекел беше най-резултатен за победителите – 18 точки, а Д’ор Фишър и Омри Каспи добавиха съответно по 15 и 14 точки.

Адам Важински и Дамиян Кулиг вкараха по 13 точки за поляците, а Марчин Гортат добави 11 точки.

Началото на двубоя бе равностойнои двата отбора си размениха по няколко успешни атаки, но след това поляците затегнаха защитата и успяха да поведат с 15:10 след пет минути игра.В оставащото време до края на първата четвърт Мекел, Лимонад и Каспи се разиграха, а това позволи на Израел да намали леко изоставането си – 22:24.

Кадир и Каспи осигуриха пълен обрат за символичните гости още в началото на втория период, като след това баскетболистите на Израел успяха да задържат крехката си преднина и да се оттеглят на почивката в ролята на лидери – 35:32.

През второто полувреме съперниците си размениха лидерската позиция на няколко пъти, като победителят в този двубой се реши буквално в последните минути.120 секунди преди последния съдийски сигнал резултатът беше 66:65 в полза на Израел, като в оставащото време Понитка се разписа на два пъти, но под други кош Охайон отбеляза тройка, а Мекел не точен шест поредни пъти от фала, което донесе и крайния успех на Израел – 75:73.

Полша – Израел 73:75 (24:22; 8:13; 18:16; 23:24)

Полша:  Слотър 9, Кулиг 13, Понитка 6, Важински 13, Гортат 11 (Чуз, Чел 6, Кошарек 4, Заможки 5, Карновски 4, Грушецки 2)

Израел: Мекел 18, Елиаху 4, Каспи 14, Лимонад 9, Фишер 15 (Ювзори, Доусън, Кадир 8, Охайон 7, Грийн)