Словения, Гърция и Хърватия с нови победи на Евробаскет 2015 (видео)

Отборите на Словения, Гърция и Хърватия се вкопчиха в здрава битка за първото място в група „С” на Евробаскет 2015. Трите отбора записаха победи в последните си двубои от програмата на шампионата на Стария континент и се наредиха на първите три позиции във временното класиране.

В първия двубой от програмата за вчерашния ден Словения се наложи над Холандия с 81:74, като след силно първо полувреме, след което словенците водеха с 41:29, символичните домакини трябваше да потреперят в края на мача, но все пак успяха да се поздравят с крайния успех. Най-резултатен за победителите беше Клемен Препелич с 16 точки, а за „лалетата” Шарлон Клоф вкара 25 точки.

В другия двубой от групата Гърция спечели срещу Грузия със 79:68, като успехът дойде до голяма степен след отличното представяне през втората част, която южните ни съседи спечелиха с 25:7. Най-резултатен за победителите беше Ник Калатис с 19 точки, а за грузинците Торнике Шенгелия се отличи с 20 точки.

В късния двубой от програмата на група „С” Хърватия не срещна особени проблеми срещу Македония и спечели двубоя със 73:55. Решаваща за изхода на двубоя се оказа третата част, която „шахматистите” взеха с категоричното 22:10. Дарио Шарич отбеляза 15 точки за победителите, а Предраг Самарджиски вкара 10 точки за македонците.