Италия нанесе втора загуба на Испания на Евробаскет 2015 (видео)

Отборът на Италия нанесе втори тежък удар по амбициите на Испания за титлата на Евробаскет 2015, след като късно снощи адзурите се наложиха над съперниците си от Иберийския полуостров със 105: 98 в двубой от група „В”.

Най-резултатен за победителите беше Данило Галинари с 29 точки, Марко Белинели добави 27 точки, а Андреа Барняни и Алесандро Джентиле завършиха съответно с по 18 и 13 точки.

Пау Гасол се отличи с „дабъл-дабъл” за испанците – 34 точки и 10 борби, а Никола Миротич завърши с 13 точки и 6 овладяни топки.

Първото полувреме на двубоя бе изключително равностойно, като двата отбора си размениха лидерството многократно. След първите десет минути Испания имаше аванс от 20:19, като през втората четвърт, въпреки няколко добри изяви на Джентиле, Ародари и Галинари за Италия, испаннците успяха да съхранят крехкия си аванс – 45:42.

Изходът от този двубой се реши до голяма степен през третата част, когато италианците бяха далеч по-концентрирани, а серия от 12:0 им помогна не само да обърнат резултата в своя полза, но и да поведат с двуцифрена разлика – 73:63, като с основна заслуга за това бяха двете звезди на адзурите – Белинели и Галинари.

В заключителните десет минути и двата отбора буквално забравиха за играта в защита, което рязко повиши резултатността в двубоя. Испания направи всичко възможно, за да се върне в мача и да се пребори за победата, но след всяка успешна атака на Гасол, Миротич и Сан Еметерио, последваше моментален отговор от страна на символичните гости.

Испания успя да спечели последната четвърт с 35:32, но това не се оказа достатъчно за нещо повече в този двубой и последния съдийски сигнал прозвуча при 105:98 в полза на Италия.