Винъс измъчи, но не успя да спре Серина

Големият сблъсък между сестрите Серина и Винъс Уилямс на 1/4-финала на US Open отново завърши с победа на по-малката сестра. Двете американки изиграха доста оспорван двубой, но шесткратната шампионка в турнира излезе краен победител с 2:1 сета (6:2, 1:6, 6:3).

Мачът започна със сериозна доминация на Серина, която в първия сет на два пъти успя да пробие сервиса на сестра си и спечели убедително с 6:2 гейма в своя полза.

Във втория сет обаче Винъс изглеждаше преобразена. Тя даде само един гейм на Серина, записа два пробива на сметката си и с категоричното 6:1 възстанови равенството в сетовете - 1:1.

Така се стигна до трети решаващ сет. Там обаче отново Серина взе инициативата още в началото. Тя стигна до пробив още при първия сервис-гейм на Винъс и набързо поведе с 3:0. След това за нея не бе проблем да поддържа преднината си и с 6:3 гейма затвори сета и мача в своя полза.

Така Серина вече е на 1/2-финал в турнира и е само на крачка от пореден финал и защита на титлата си за четвърти пореден път. В следващата фаза тя ще се изправи срещу италианката Роберта Винчи.