Шампионът оцеля след тежка битка с Цонга

Шампионът на US Open Марин Чилич продължава защитата на титлата си в Ню Йорк. Тази вечер той успя да победи Жо-Вилфред Цонга в тежък петсетов сблъсък 6:4, 6:4, 3:6, 6:7(3), 6:4, но вече е на 1/2-финал в турнира.

Мачът бе доста равностоен, но в първите два сета Чилич успяваше да направи по един пробив, който се оказваше достатъчен, за да спечели и да поведе с 2:0. И когато изглеждаше, че докова победата, в третия сет Цонга показа характер и стигна до първия си пробив при 5:3, след което на свой сервис взе и сета и се върна в мача.

Още по-драматичен бе четвъртия сет, в който двамата играчи печелеха своите подавания. Чилич обаче имаше три мачпойнта - два при 5:4 и един при 6:5 в своя полза, но Цонга не се даде и докара нещата до тайбрек, а там със 7:3 точки спечели сета и изравни резултата - 2:2.

В крайна сметка победителят трябваше да бъде решен в последния пети сет. Там отново нещата вървяха гейм за гейм, но Чилич проби за 3:2, след което просто поддържаше преднината си и с 6:4 затвори сета и мача в своя полза.

Така хърватинът се класира на 1/2-финал в турнира, където ще се изправи срещу победителя от срещата между Новак Джокович и Фелисиано Лопес по-късно тази нощ.