Легендите на Бока победиха тези на Юве с дузпи в благотворителен мач (видео)

Легендите на Ювентус, след които Давид Трезеге, Салваторе Скилачи, Павел Недвед, Едгар Давидс и Фабрицио Раванели се изправиха срещу тези на Бока Хуниорс в благотворителен мач в Торино. Двубоят бе за трофея на ЮНЕСКО и завърши 1:1, а гостите спечелиха с дузпи. Освен това с него бе отбелязана четвъртата година от откриването на "Ювентус Стейдиъм".

През първото полувреме първо Мартин Палермо тества рефлексите на вратаря Стефано Такони, а след това в 26-ата минута Андрес Гулиминпиетро откри резултата за гостите с бомбен шут отблизо, като довкара топката след ново спасяване на Такони. Трезеге пък имаше шанс да изравни, но не успя да се възползва от асистенция на Раванели, а добър шанс пропиля и Каморанези, който бе изведен от Недвед.

Малко след началото на втората част обаче "бианконерите" все пак се добраха до равенството. В 47-ата минута Недвед бе изведен в наказателното поле и пусна успоредно на голлинията, където Трезеге засече топката за 1:1. След това домакините имаха шанс да се доберат и до победата, но изстрели на Аморузо и Недвед от дистанция не попаднаха в очертанията на вратата.

Така победителят трябваше да бъде решен с дузпи, където Аморузо и Алесио бяха точни за "бианконерите", но пропуски на Давидс и Бонети провалиха домакините и победата отиде на сметката на Бока с 2:4 точни удара.

Съставите на двата отбора:

ЮВЕ: Такони (Перуци 46), Ферара (Карера 46, Алесио 81), Торичели (Димас 59), Монтеро (Алейников 46), Давидс, Бонини (Миркович 46), Раванели (Скилачи 46, Аморузо 67), Недвед, Бириндели (Тавола 87), Каморанези (Бонети 69), Трезеге

БОКА: Абондансиери, Ортис, Сонора (Андрици 24), Матеян, Касини, Каниджа, Донет (Ла Паля 62), Калво, Каня (Палермо 77), Палермо (Бархо 63), Гулиминпиетро (Донет 71)