Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Малшанс за Карнобат в Асеновград

Карнобат бе на път да изненада Асеновец в Асеновград, в отложен мач от 5-ти кръг на Югоизточната "В" група, но липсата на късмет попречи на гостите да стигнат поне до равенство. Асеновец спечели мача с 3:2, а карнобатлии демонстрираха много силна игра, с която се противопоставиха на своя опонент.

Първата част завърши 1:1, а Димитър Петров имаше шанса да изведе Карнобат напред в резултата. Стойко Колев реализира попадение за 3:2. В редиците на домакините играха Тодор Тимонов и Борислав Караматев, подвизавали се до скоро в професионалния футбол, също като колегите си от Карнобат - Ивелин Янев, Стойко Колев, Пламен Димитров и други.

За Карнобат на терена не се появи новото попълнение Слави Костенски, който вече е картотекиран, но има да наваксва с физическата подготовка и за това треньорския щаб избра да го съхрани.

"Имахме два пъти повече голови положения от домакините. Игра се футбол и пред двете врати, но за съжаление си тръгнахме от Асеновград с минимална загуба. Срещата се проведе на много тежък терен, който затрудни и двата отбора. Успяхме първи да открием резултата, но при 1:1 нямахме шанс при центриране и допуснахме гол. През втората част бяхме по-свежи. При една наша атака се стигна до контра-атака и инкасирахме гол за 2:1. Тръгнахме да връщаме гола, но допуснахме нов такъв. Имахме много чисти положения, момчетата ми дори имат претенции за отменен гол в 85-та минута.
Като цяло с поведението ни на терена даваме сигурност на ръководството и феновете. Ще дойдат и победите, при това не само у дома, но и навън.“, каза наставникът на Карнобат Иван Божидаров.

КАРНОБАТ: Даниел Желев, Георги Тузаков /68 – Райчо Раев/, Пламен Димитров,  Трендафил Момчилов, Ясен Тузаков, Хюсеин Садула, Стойко Колев, Динко Дерменджиев, Ивелин Янев /68 - Яни Николов/, Слави Шопов, Димитър Петров