Черна гора ще се бори до последно (видео)

Черна гора съхрани шансовете си за класиране на Евро 2016 след очаквана победа с 2:0 над аутсайдера в група "G" Молдова. Стефан Савич откри резултата в 9-ата минута, а в 65-ата Петру Раку си вкара автогол. Този резултат в съчетание със загубата на Швеция от Австрия доближи черногорците само на точка от "тре кронур" два кръга преди края на квалификационната борба. В оставащите си мачове тимът на Бранко Бърнович приема Австрия и гостува на Русия.

Новото попълнение на Атлетико Мадрид Стефан Савич се разписа в началото на двубоя след центриране на Стеван Йоветич. В ответната атака домакините уцелиха гредата, но това бе една от малкото им смислени атаки. През втората част Черна гора стигна и до второ попадение, с което си гарантира трите точки. Фатош Бечирай шутира, топката се отби от Раку и влетя в мрежата.

МОЛДОВА - ЧЕРНА ГОРА 0:2 (0:1)