Финландия също постави Русия на колене (видео)

Отборът на Финландия записа втора победа в група „А” наЕвробаскет 2015, след като днес се наложи над Русия с 81:79.

По този начин финландците вече имат на сметката си два успеха и едно поражение, докато за „Сборная” това бе трето поредно поражение, което още повече намали шансовете на тима за продължи напред в шампионата на Стария континент.

Ерик Мърфи беше най-резултатен за победителите – 19 точки, а Сасу Салин и Петери Копонен добавиха съответно по 16 и 12 точки.

Виталий Фридзон вкара 22 точки за Русия, Андрей Воронцевич се отличи с 13 точки и 11 борби, а Дмитри Хвостов и Андрей Зубков приключиха с по 11 точки.

Двубоят бе изключително оспорван от първата до последната минута, като двата отбора многократно си размениха лидерството. След първите две части Русия имаше крехма преднина от две точки – 38:36, а след изиграването на третата част „Сборная” отново бе лидер, но само с една точка пред съперника си – 64:63.

В заключителните десет минути двата отбора се захапаха здраво и 1:47 минути преди последния съдийски сигнал резултатът бе равен – 79:79. Последваха неуспешни атаки и къмдвата коша, но буквално 3 секунди преди сирената Копонен демонстрира здрави нерви при стрелба от средно разстовние и донесе успеха на Финландия – 81:79.