Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Регионалното първенство събра 34 млади тенисисти

На 5 и 6 септември тенис клуб "Локо 98" проведе Регионално първенство за юноши и девойки до 12 години, което е част от програмата на Българската федерация по тенис и Министерството на младежта и спорта "Тенисът - спорт за всички".

В състезанието участие взеха 34 деца от девет клуба. То се превърна в страхотно емоционално предизвикателство за по-голямата част от хлапетата, тъй като това беше дебютният им турнир по тенис. След края на срещите децата бяха изпълнени с вълнение и жажда за нови битки и победи. Уикендът се превърна в страхотен спортен празник и положителните емоции бушуваха освен сред състезателите, но и сред техните родители, които станаха техните първи и най-запалени почитатели.

След оспорвани двубои победители станаха Саркис Хорикян от тенис клуб "Албена"при юношите, който надигра на финала Християн Боримечков от тенис клуб "ЛОКО 98". При девойките шампионка е Ира Тодориева от тенис клуб Пазарджик, наложила се над Силвия Шипкова от тенис клуб "ЛОКО 98".

Утешителните турнири бяха спечелени от Николай Ников от ТК"Албена" и Виктория Иляз от ТК "ЛОКО 98".