Кристина Ташева спечели три златни медала в Германия

Кристина Ташева - Спортен талант на "Еврофутбол", спечели три златни медала от международния турнир по художествена гимнастика "Падер", който се проведе в германския град Падерборн през уикенда. Тя бе безапелационна при жените и в събота се качи на най-високото стъпало в многобоя. В неделя състезателката на столичния клуб „Академик“ постигна едни от най-високите оценки в кариерата си – 17.700 на обръч и 17.650 на бухалки, което й осигури още две златни отличия на отделните уреди.

"Изключително сме доволни от резултатите и от играта на Криси", сподели от летището треньорката й Елена Дукова. Припомняме, че миналата година 21-годишната софиянка спечели 4 медала от същото състезание – злато на бухалки и три сребърни – в многобоя, на обръч и на топка. Кристина Ташева е Спортен талант на "Еврофутбол" за втора поредна година, а състезателната й подготовка и възстановяване се поема от едноименната програма на българския букмейкър.

Успехи постигнаха още от Спортните таланти на "Еврофутбол". Мариела Николова зае 9-о място при девойките на Балканиадата по ветроходство, която се състоя от 31 август до 06 септември в сръбския град Голубац. За съжаление, при почти пълно безветрие бяха проведени едва три гонки в класа на Мариела - „Лазер 4.7“, което й донесе 20-а позиция в общото класиране. Нейният брат – Даниел Николов, е 17-и, след като се проведоха едва четири гонки в клас „Лазер Стандарт“.

Майкъл Иванов спечели убедителни победи в класове МХ2 и МХ1 в 7-я кръг от Републиканския шампионат по мотокрос на полигона „Горна Росица“. В неделя 17-годишният пилот, който е Талант на „Еврофутбол“ за първи път, зарадва зрителите край Севлиево с перфектното си каране. Майкъл, който тази година грабна първите си точки от Световния шампионат, смени на два пъти мотоциклета си - при МХ2 той кара с машина „Хускварна”, а при МХ1 - с „Ямаха”.

Националът на България по джудо – Ивайло Иванов постигна две победи в Лигата на Германия. 21-годишният ни състезател прибави два ценни успеха за клубния си тим Потстдам в отборния шампионат, след като отстрани двама представители на Мюнхен.

Денислав Коджабашев не успя да се представи добре на Откритото първенство на Австрия по тенис на маса. Българският параолимпиец игра в турнира за всички състезатели и регистрира две загуби н квалификационната група – от хърватина Фране Кожич с 2-4 гейма и от играещия за Италия Нягол Стоянов със същия резултат.

Медийни партньори са вестниците Стандарт, Еврофутбол и Марица, агенциите Крос и БГНЕС, сайтовете sportal.bg, viasport.bg, bgathletic.com, dir.bg, actualno.com, sportline.bg, ngobg.info, winner.bg, chuime.bg, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик, БНР, N-JOY, bTV и Z-Rock.