Спукана гума помогна на Девълс да остане в Топ 4

Двукратният шампион на България Девълс (Дуп) успя да запази мястото си в първата четворка на държавното първенство по бейзбол. "Дяволите" преодоляха съперника си в плейофите Академици (Сф) с драматична победа с 15:14 като гости в столицата в събота и служебен успех със 7:0 у дома вчера.

Решението за неделния форфит на ст. "Левски" бе взето от благоевградската съдийска двойка Мартин Андонов и Християн Темелков заради закъсняло пристигане на част от тима на гостите. Причината за 30-минутното забавяне се оказа спукана гума на автомобила на играещия мениджър на "студентите" Юрий Алкалай, с когото пътуваха още двама състезатели на отбора.

В другата 1/4-финална серия до две победи липсваше каквато и да било интрига и София Блус елиминира съгражданите си от Юнак с общо 32 точки разлика. В събота "блусарите" се наложиха с 21:4 като гости в пълен 9-инингов мач, а в неделя фиксираха нокаут с 15:0 в 5-ия ининг на несъстоялия се дабълхедър.

На 1/2-финалите Девълс ще се изправи срещу действащия шампион Бизони (Бл), а Блус ще срещне Атлетик (Сф). Битките за място във финала на 26-ото първенство на България също ще се проведат във формат "2 от 3", но в класически вариант без дабълхедъри. Конкретната програма ще бъде изготвена на насроченото за утре заседание на СТК към БФБ.