"Бургаските орли" спечелиха юбилеен турнир за ветерани

През почивните дни в столичната зала "Триадица" се проведе 10-ият юбилеен баскетболен турнир за ветерани, посветен на 130 годишнината от Съединението на България. В надпреварата участваха отбори от град София и Бургас: „Динозаврите”, „Бургаските орли”, „Бозоните” и „Колосите от София”.

Срещите преминаха много оспорвано и с висок емоционален заряд. Но в приятелска атмосфера.
Победител за пореден път стана отборът на”Бургаските орли”, който сслед като изоставаше с 12 точки преди последната част успя да спечели с минимална разлика финалния двубой с „Колосите от София” (70:64). В борбата за третото място отборът на „Бизоните” след изключително драматичен обра и кош в последната секунда победи ветераните от „Динозаврите” (55:54).

На всички участници бяха раздадени сувенири за спомен от турнира. Следващият турнир ще се проведе на 10 и 11 октомври в град Стара Загора по случай 70 години баскетбол в града.