Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Босна и Херцеговина запази шансове за бараж с бой над Андора (видео)

Босна и Херцеговина победи Андора с 3:0 в евроквалификация от група "В". Емир Бичакчич, Един Джеко и Сенад Лулич отбелязаха головете за "змейовете" още до почивката. През втората част и двата отбора останаха с човек по-малко след червени картони на Мухамед Бешич и Виктор Родригес.

Успехът съхрани надеждите на Босна и Херцеговина да измести Израел от третото място в групата и да участва на баражите за Евро 2016. След днешните двубои отборът на Мехмед Беждаревич изостава с 2 точки, а до края на квалификациите му предстоят домакинство на Уелс и гостуване на Кипър.

Капитанът Един Джеко и Ведад Ибишевич поведоха атаката, а големият лидер в средата на терена беше Миралем Пянич.

В началото домакините пропуснаха няколко положения пред вратата на Феран Пол, но в 14-ата минута Ермин Бичакчич откри резултата след подаване на Ермин Зец. Пянич и Бешич бяха следващите, които отправиха опасни удари по посока вратата на Андора, но без успех. В 30-ата минута Джеко покчаи на 2:0, а точно преди почивката Сенад Лулич заби и трети гол за Босна.

След почивката домакините намалиха темпото, но все така лесно стигаха до голови положения. Феран Пол обаче имаше ден и отрази силни изстрели на Ибишевич и Лулич. В средата на втората част реферът Арнолд Хънтър показа червени картони на Мухамед Бешич и Виктор Родригес. До края нови голове не паднаха, а тези, допуснати от Андора в досегашните 8 мача, са вече 30.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - АНДОРА 3:0 (3:0)
1:0 Бичакчич (14)
2:0 Джеко (30)
3:0 Лулич (45)