Халеп мачка за 67 минути

Поставената под номер 2 Симона Халеп (Румъния) се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Халеп елиминира без особени проблеми представителката на домакините Шелби Роджърс с 6:2, 6:3 за 67 минути и изравни най-доброто си постижение на "Флашинг Медоус".

В търсене на първо класиране за четвъртфиналите 23-годишната румънка ще се изправи срещу номер 24 в схемата Забине Лисицки (Германия), която отстрани Барбора Захлавова Стрицова (Чехия) с 6:4, 4:6, 7:5 след почти 3-часова битка.

Британската квалификантка Джоана Конта продължава силната си серия и за първи път в кариерата си ще играе в четвърти кръг на турнир от Големия шлем, след като победи Андреа Петкович (Германия) със 7:6(2), 6:3. Петкович имаше физически проблеми заради топлото време и дори поиска медицински таймаут при 0:3 във втория сет, а до края на срещата използваше плик след при всяка пауза след геймовете.

Следващата съперничка на 24-годишната Конта ще бъде двукратната шампионка от "Уимбълдън" и пета в схемата Петра Квитова (Чехия), която нямаше никакви затруднения срещу Ана-Каролина Шмиделова (Словакия) - 6:2, 6:1.