Бердих обърна Гарсия-Лопес и е на 1/8-финал

Чехът Томаш Бердих продължава на 1/8-финал на турнира от Големия шлем US Open. Поставеният под номер 6 в схемата тенисист обърна Гийермо Гарсия-Лопес от Испания след 6:7(2), 7:6(7), 6:3, 6:3.
В първия сет двамата печелеха своите подавания и се стигна до тайбрек, където испанецът напълно доминираше и даде само 2 точки на съперника, като така взе и сета.

След това двамата си размениха по един пробив в средата на втория сет, който отново трябваше да бъде решен след тайбрек. В него нещата вървяха точка за точка, но в крайна сметка Бердих надделя и с мини-пробив в края спечели с 9:7 точки и изравни резултата в сетовете.

В третия сет двамата играчи си размениха по един пробив в началото, но след това Бердих успя още веднъж да пробие сервиса на съперника за 4:2 и до края поддържаше преднината си, за да спечели с 6:3 и да поведе с 2:1 сета.

Четвъртият сет Бердих дръпна с пробив в началото, но той бе върнат за 2:2. Чехът обаче отново проби за 4:3, а след това успя с нов пробив и да затвори сета и мача в своя полза за 6:3.
Така Бердих продължава напред в турнира, където ще се изправи срещу Ришар Гаске.