Израел излъга Русия на старта на Евробаскет 2015 (видео)

Отборът на Израел даде заявка, че ще играе важна роля в битката за разпределение на челните места на Евробаскет 2015, след като днес се наложи над Русия със 76:73 в първия си двубой от група „А” на шампионата на Стария континент.

Омри Каспи бе над всички за символичните домакини и приключи с 21 точки и 9 борби, Лиор Елиаху се отчете с 16 точки, а Гал Микел и Равив Лимонад приключиха съответно с по 13 и 12 точки.

Андрей Воронцевич записа „дабъл-дабъл” за „Сборная” – 15 точки и 13 борби, а Дмитри Хвостов и Андрей Зубков вкараха съответно по 13 и 12 точки.

Руснаците бяха по-концентрирани в началото на мача и това им позволи да поведат още в първите минути с 10:2, но след това, съперникът им се активизира и до края на частта разликата бе стопена – 21:18 в полза на Русия.

Израел успя да стигне до пълен обрат в началото на вторите десет минути благодарение на Каспи и Ивзори, но оттук до края на първото полувреме „Сборная” бе пълен господар на терена и заслужено се оттегли на почивката с 10 точки аванс – 39:29.

В минутите след почивката феновете в залата станаха свидетели на нов обрат, след като през третата четвърт символините гости от Израел определено стояха по-добре на терена и контролираха събитията.

След 30 минути игра „Сборная” вече изоставаше с една точка – 49:50, а в заключителните десет минути Каспи и компания бързо успяха да натрупат двуцифрен аванс и въпреки финалния щурм на съперника, израелският национален отбор се поздрави с крайния успех- 76:73.