Чехия стартира Евробаскет 2015 с разгромна победа (видео)

Националният отбор на Чехия направи впечатляващ старт на Евробаскет 2015, след като се наложи над Естония с категоричното 80:57 в първи двубой от програмата на група „D” на шампионата на Стария континент.

Най-резултатен за победителите беше Ян Весели, който се отличи с 16 точки и 8 борби, Блейк Шийлб добави 14 точки за успеха, а Давид Йелинек завърши с 11 точки.

Сийм Сандер Вене бе най-полезен за естонците и приключи с „дабъл-дабъл” – 18 точки и 13 борби, а Райн Вайдеман вкара 10 точки.

Баскетболистите на Чехия започнаха отлично двубоя и в края на първата част имаха аванс от 18:9, а през втората четвърт Весели и компания не изпуснаха инициативата и без никакви проблеми си осигуриха комфортна двуцифрена разлика на почивката – 43:24.

В началните минути на второто полувреме доминацията на символичните домакини продължи с пълна сила, а разликата между двата тима продължаваше да нараства. Едва в заключителните десет минути чехите намалиха темпото и отстъпиха инициативата на съперника си, но това не промени нищо в хода на двубоя и последния съдийски сигнал прозвуча при 80:57 в полза на Чехия.