Известни са шампионите на турнира за "Купа Черноморец 2015"

Дария Радулова продължава с отличните си изяви през годината. След като преди седмица тя спечели последния международен турнир в България за 12-годишни, провел се на кортовете на ТК „15:40“ в София, сега тя триумфира в състезанието за 14-годишни от календара на БФ Тенис в Бургас.

Домакините от ТК „Черноморец“ направиха отлична организация за 130-те деца, които се включиха в надпреварата. Радулова достигна до трофея без да загуби сет, печелейки мачовете си по категоричен начин. С прекрасни изяви се отличи и Беатрис Спасова, която достигна до финала след тежък мач с втората поставена Лилия Димова, завършил с успех за състезателката на „Черно море Елит“ с 6:4, 3:6, 6:2.

В спора за титлата първият сет беше много оспорван и завърши в полза на Радулова, надделяла със 7:5. Във втория сет Дария наложи волята си с 6:0 и по този начин продължава с прекрасната си серия от спечелени титли през 2015.

Шампионки при двойките станаха Елена Кралева и Лилия Димова, които се наложиха с 6:4, 6:4 над Мирела Шкумбова и Симона Георгиева.

До финала при юношите достигнаха първите двама поставени – Диан Недев и Асен Буков. Диан не срещна затруднения по пътя си към мача за трофея, постигайки три убедителни победи, губейки общо 8 гейма в тях. На полуфиналите Асен трябваше да играе 3 сета, за да отстрани Николай Николов – 6:1, 2:6, 6:4.

Във финала и Недев, и Буков показаха огромно желание за победа, като в първите два сета играта беше повече от равностойна. Асен спечели откриващата част със 7:5, но Диан вкара мача в решителен сет, изравнявайки отново със 7:5. Въпреки тази развръзка Буков не загуби концентрация и след 6:2 в третия сет си осигури и шампионската купа.

Двамата финалисти си партнираха в турнира по двойки, където завоюваха първото място след успех с 6:3, 5:7, 10:7 над Алекс Ганчев и Веселин Киселков.