Славия и Литекс си попречиха по пътя към върха (видео и галерия)

Отборите на Славия и Литекс завършиха при резултат 0:0 в среща от 6-ия кръг на "А" група. Най-добрата възможност за гол имаха гостите, но в 92-ата минута Данило Асприля удари греда. За столичани сериозен пропуск направи Антон Карачанаков. По този начин двата тима пропуснаха да поведат в класирането и предоставиха лидерската позиция на шампиона Лудогорец.

В 18-ата минута пред Жереми Манзоро се откри възможност да стреля, но в последния момент бе блокиран от бранител в оранжево. Десет минути по-късно Карачанаков изпълни свободен удар, но прати кълбото в аут. До края на полувремето на Марио Кирев само веднъж му се наложи да се намесва, а Франк Мбарга и Карачанаков направиха нови пропуски пред Винисиус Баривйера.

Славия - Литекс
Втората част започна с опасен шут на капитана на "оранжевите" Страхил Попов, но Кирев сигурно улови. Невероятен пропуск направи Карачанаков в 68-ата минута. Манзоро проби отдясно и центрира опасно във вратарското поле, бившият играч на ЦСКА изпревари Винисиус и стреля от паднало положение, но прати кълбото покрай гредата.

В 77-ата минута Бьорн Йонсен се размина с попадение, след като засече с глава центриране на Иван Горанов, но не успя да насочи топката в очертанията на вратата. Отлична възможност да донесе победата на ловчанлии имаше Асприля в 92-ата минута, но след изпълнен от него свободен удар топката срещна гредата.

В последните секунди "белите" натиснаха, но не успяха да застрашат сериозно Винисиус и срещата приключи без победител.