Черно море препъна Берое в Стара Загора (видео)

Отборите на Берое и Черно море завършиха при резултат 1:1 в последния мач от 5-ия кръг на "А" група. Атанас Зехиров се разписа за старозагорци с мощен удар в 42-ата минута, а Живко Петков изравни в 61-ата след груба грешка на Благой Макенджиев. Хиксът остави заралии на четвърто място с актив от девет точки, а гостите са седми с пет.

Началото на двубоя предложи напълно равностойна игра. Чак в 20-ата минута домакините организираха първа по-опасна атака, в чийто край Стивън Петков подаде с глава към Георги Божилов, но ударът на бившия играч на "моряците" премина покрай гредата. В 32-ата минута старозагорци стигнаха до гол на Жуниор Мапуку, който обаче не бе зачетен заради засада на асистиралия му Петков. Повторенията обаче показаха, че крилото бе в чиста позиция и отсъждането на страничния рефер не бе коректно.

Единственото положение, до което стигнаха варненци през първата част, бе пропиляно от Михаил Венков, чийто удар излезе в аут.

В 42-ата минута по-добрата игра на старозагорци даде резултат. Те получиха право да изпълнят свободен удар пред границата на наказателното поле, Божилов чукна към Зехиров, който стреля мощно и не остави шанс за реакция на Георги Китанов.

Секунди след почивката "моряците" имаха възможност да изравнят, но Матиас Курьор бе изпреварен в последния момент и не успя да нанесе завършващ удар. Шест минути по-късно крилото отново бе близо до гол, но Макенджиев отрази удара му, топката се отклони в напречната греда и излезе в аут. В 55-ата минута Курьор не успя да оползотвори и третото открило му се положение след почивката, след като с глава стреля право в стража на домакините.

Все пак логичното се случи в 61-ата минута, когато Макенджиев сбърка фатално, Андреас Васев подаде на Петков, който на празна врата изравни.

В 67-ата минута варненци можеха да осъществят и пълен обрат, но този път Макенджиев се реваншира и с върха на пръстите си отрази удар по земя на Курьор. Минута по-късно резервата Спас Делев пропусна отлична възможност отново да изведе домакините напред, след като с глава прати кълбото в аут. В 73-ата минута и Георги Андонов стреля опасно, но Китанов бе на висота. Три минути по-късно пред Станислав Костов също се откри отличен шанс да донесе победата на Берое, но и той не бе точен.

В 86-ата минута Зехиров бе близо до това да се превърне в герой за своите, но Китанов със сетни сили отрази отличния му удар.

снимка: beroe.bg