Джаксън Мартинес дебютира за Атлетико при 0:0

Отборите на Атлетико Мадрид и Гуадалахара завършиха 0:0 в среща от тристранния турнир "Бермудския триъгълник", играна на стадион "Бутарке" в Леганес. По правилата на надпреварата мачът беше с продължителност 45 минути. Вторият приятелски двубой, който също ще е от 45 минути и е срещу Леганас, ще започне в 11,30 часа наше време, а третата среща Диего Симеоне и ко е довечера в Аликанте срещу Реал Сосиедад. Най-раният мач беше дебютен за второто най-скъпо попълнение в историята на "лос рохибланкос" - Джаксън Мартинес.

Първата по-добра възможност в срещата дойде в 14-ата минута, когато Лусиано Вието стреля извън целта след хубава колективна акция. Пет минути по-късно капитанът днес Раул Гарсия шутира коварно, но вратарят успя да избие. В 21-ата Хесус Гамес центрира, а Джаксън изпусна да се разпише с глава. По-напористата игра на мадридчани донесе няколко по-опасни изстрела, но не и гол. В 38-ата стражът отново се намеси точно след удар на Раул Гарсия. Минута по-късно попадение на Стефан Савич не беше зачетено заради нарушение в атака.

Атлетико: Моя; Гамес, Савич, Лукас, Иван Перес; Саул, Томас, Раул Гарсия, Караско; Вието, Джаксън

Снимка: Twitter ATM