Викория Радева с втори бронз на Евро 2015 по шахмат

Младата българска шахматистка Виктория Радева спечели втория си бронзов медал на 15-тото европейско първенство по шахмат - ускорен шахмат и блиц, за момчета и момичета, юноши и девойки в Нови Сад, Сърбия.

На най-бързата шахматна надпревара нашата шахматистка се състезаваше в категорията на момичета до 14 години и спечели третото място с 6 т. от 9 възможни. Блиц шампионатът се проведе с контрола за игра по 3 минути на състезател за партията с добавени по 2 секунди преди всеки изигран ход.

В провелият се на 1 и 2 август 2015 г. шампионат по ускорен шахмат Виктория Радева завоюва бронзов медал до 18 г., а Симеон Тодев до 8 г. - сребърен медал.

В супер финала на шампионата по ускорен шахмат, в който участваха медалистите от всички възрастови групи, право на участие имаха Симеон Тодев и Виктория Радева. Малкият Симеон Тодев отпадна в първия кръг, а Виктория Радева продължи до 5-тия.

По програмата на европейския шампионат на 3 и 4 август се игра отборно първенство по ускорен шахмат.

Българите заеха 7-мо място в групата до 14 години с 3 отборни победи, три загуби и 1 равен мач. По дъски българският отбор игра в следния състав - 1. Валентин Митев (2,5 т. от 6), Иван Кочиев (3,5 т. от 6), Ивайло Кирилов (1,5 т. от 3), Павел Павлов (2 т. от 3) и Галя Читакова (1,5 т. от 6).

Българските шахматисти участваха и в състезанието по решаване на шахматни задачи в три възрастови групи - до 10, до 14 и 18 години, което се проведе на 4 август 2015 г.

снимка: chessdom.bg