Гризман и Торес бележат в Шанхай (видео)

Отборът на Атлетико Мадрид разби с 3:0 Шанхай Сипг при гостуването си в китайския мегаполис. Антоан Гризман (9 и 28) и Фернандо Торес (46) украсиха приятелската среща, играна на 80-хилядния "Шанхай Стейдиъм". Китайският тим, воден от Свен-Йоран Ериксон, също имаше няколко добри положения, но Ян Облак не трепна.

В шестата минута Гризман пропусна да вкара с петичка, но три минути по-късно се реваншира с красиво попадение. Френският стрелец пое технично дълга топка и без забавяне я насочи в ниския ляв ъгъл на вратаря - 0:1. В 22-ата Стефан Савич се размина с първия си гол за "дюшекчиите", след като топката премина много близо до гредата при насочване с глава.

Гризман и Торес бележат в Шанхай В 24-ата Коке върна леко назад към свободния Гризман, който прати топката в мрежата с нисък изстрел от 15 метра. В 28-ата гредата помогна на азиатците след изпълнение от корнер. В 35-ата също тресна гредата след пряк свободен удар.

Втората част започна с бърз гол от Фернандо Торес. Любимецът на феновете в Шанхай отбеляза с първото си докосване в мача. Яник Ферейра Караско центрира отляво и Ел Ниньо засече точно с глава - 0:3. В 61-ата "деветката" на Атлети изпусна да реализира за втори път след нова добра асистенция на бившия играч на Монако. Последва сериозен спад на темпото и често накъсване на играта. В 77-ата Торес шутира неточно след добър пас на Анхел Корея, с което се изчерпаха интересните мигове в мача.

Гризман и Торес бележат в Шанхай Така тимът на Диего Симеоне записа три победи в проверките си до момента, едната от които след дузпи. На 8 август е последната им контрола - срещу Реал Сосиедад.