Фламенго и Сантос завършиха 2:2 в Бразилия

Фламенго пропиля аванс от два гола, отбелязани през първото полувреме, и завърши 2:2 със Сантос в среща от 16-ия кръг на бразилското първенство. Рекордните за сезона 61 421 зрители напуснаха Маракана разочаровани от развоя на мача. До момента Сао Пауло имаше най-сериозната посещаемост, след като преди няколко кръга продаде 59 612 билета за свой мач на стадион Морумби.

На стадиона беше и американката Ронда Роузи, която в събота успешно защити титлата си във версия UFC 190 в Рио де Жанейро по смесени бойни изкуства.

Равенството остави най-популярния бразилски отбор на 11-о място в класирането с 20 точки, въпреки че имаше до момента две поредни победи и общо три в последните пет мача.

Полузащитникът Алан Патрик откри резултата в 42-ата минута, а нападателят Емерсон добави ново попадение само две минути след това. Но гостите от Сантос се върнаха в мача с голове на Рикардо Оливейра в 52-ата и на Лукас Лима в 73-ата. Сантос е на 15-о място със 17 точки.

Иначе 16-ият кръг започна в сряда, когато Атлетико Минейро на собствен терен се справи с 3:1 със Сао Пауло с хеттрик на аржентинския си нападател Лукас Прато. За гостите от Сао Пауло единственото попадение беше на сметката на Алешандре Пато.

Атлетико Минейро води в класирането с 35 точки, с две повече от Коринтианс, който отнесе с 3:0 Васко да Гама на стадион Итакерао в Сао Пауло. Атлетико Минейро пък се стреми към първата си титла в страната от 1971-а година насам.

Намиращият се на 3-о място Флуминенсе се измъчи с останалия с 10 човека Гремио пред 30 хиляди души на Маракана, но в събота в дебюта на Роналдиньо. Маркош Жуниор вкара единствения гол в 30-ата минута след пас на звездата. След тази победа Флу има 30 точки, с 1 повече от четвъртия Спорт Ресифе, който завърши 0:0 със защитаващия титлата си отбор на Крузейро.