Ливърпул завърши контролите с победа, Бентеке дебютира с брилянтен гол (видео)

Тимът на Ливърпул приключи победно предсезонната си подготовка, след като изкова труден успех с 2:1 при визитата си на третодивизионния Суиндън Таун на "Каунти Граунд". Новото попълнение в състава на Брендън Роджърс Кристиан Бентеке отбеляза невероятен гол още в първия си мач с екипа на Ливърпул, откривайки резултата три минути след началото на второто полувреме. Обика изравни за домакините в 63-ата минута, но заменилият именно Бентеке талант на "червените" Шей Оджо донесе победата на Ливърпул три минути преди края. Попадението на Оджо също бе доста красиво, макар да падна и с помощта на младия вратар на Суиндън Лорънс Вигору, който е на проби при "червеношийките" именно от Ливърпул.

По този начин отборът на Брендън Роджърс завърши предсезонната си подготовка с пет победи и едно реми от общо шест приятелски срещи. Ливърпул победи сборен отбор на Тайланд с 4:0, австралийските Бризбейн Роър (2:0) и Аделаида Юнайтед (2:1) и ХИК Хелзинки вчера с 2:0. Единственото равенство бе срещу сборен тим на Малайзия (1:1).

В днешната среща дебют за своя нов клуб направиха двете най-скъпи покупки на Роджърс през това лято Роберто Фирмино и Кристиян Бентеке. Фирмино бе много деен преди почивката, като още във втората минута срещу него можеше да бъде отсъдена дузпа. След това бразилецът изведе на отлична позиция Бентеке, но белгиецът не успя да преодолее Вигору. Пропуски пред вратата на Суиндън направиха още Джо Алън и Лазар Маркович.

Още в началото на втората част пък Бентеке отбеляза своя дебютен гол и той определено е запомнящ се. Белгиецът спря на гърди с гръб към вратата подаване на Емре Джан, обърна се и от воле опъна силно мрежата на Суиндън с гол от границата на наказателното поле. Малко по-късно Бентеке заби и втори път топката в мрежата на съперника, но попадението му бе отменено заради засада.

В 63-ата минута домакините изравниха с може би единствения си опасен удар към вратата на Адам Богдан. Алберто Морено закъсна да затвори Обика на дясното крило и нападателят на Суиндън с мощен удар не остави шансове на вратаря за 1:1. Минути след гола финалистите в плейофа за влизане в Чемпиъншип през миналата година можеха да стигнат до пълен обрат, но изстрел от фаул прелетя над горната греда на Богдан.

Ливърпул продължи натиска си въпреки смените на Роджърс, който замени Бентеке, Фирмино, Джан и Богдан с младите Кент, Оджо, Чиривея и Фултън. Оджо отбеляза за 1:2, но голът му също бе отменен заради засада. Все пак в 87-ата минута младият нападател на Ливърпул вкара редовно попадение, след като майсторски си спря на гърди далечен пас, а след това от воле нанесе голов удар за крайното 1:2.

СУИНДЪН - ЛИВЪРПУЛ 1:2
0:1 - Бентеке (48)
1:1 - Обика (63)
1:2 - Оджо (87)
Ливърпул (4-3-2-1): Адам Богдан (67-Фултън), Александър-Арнолд (58-Клиъри), Коло Туре, Мамаду Сако, Алберто Морено, Емре Джан (76-Педро Чиривея), Лукаш Лейва, Джо Алън (12-Жоао Тейшейра), Роберто Фирмино (67-Райън Кент), Лазар Маркович, Кристиан Бентеке (67-Шей Оджо)