Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

САЩ се провали и в малкия финал на "Голд Къп"

Панама спечели бронзовите медали на първенство по футбол на страните от зона КОНКАКАФ "Голд Къп", след като победи с 3:2 след изпълнения на дузпи домакина САЩ на стадиона в Честър, Пенсилвания. Редовното време завърши 1:1, като гостите откриха в 55-ата минута чреp Роберто Нурсе, а Клинт Демпси изравни четвърт час по-късно.

При дузпите американците стартираха с точни удари на Арон Йохансон и Демпси, а панамците отвърнаха с голове на Роман Торес и Абдиел Аройо. Последваха три пропуска на домакините на Фабиан Джонсън, Майкъл Брадли и на ветерана ДаМаркъс Бийзли, което се оказа фатално, след като Халърд Къминс се разписа за Панама. Така САЩ не само не успя да защити титлата си, но и записа най-слабото си представяне в турнира от 2000 година, когато отпаднаха на четвъртфинал след поражение от Колумбия.