Борусия (Д) срази Юве в дебюта на Манджукич и Дибала (видео)

С голове на Пиер-Емерик Обамеянг и Марко Ройс Борусия (Дортмунд) надви Ювентус с 2:0 в приятелски мач, игран в Санкт Гален. Дебют за "бианконерите" направиха новите попълнения Пауло Дибала, Марио Манджукич, Симоне Дзадза, Нето и Даниеле Ругани. Заради лека травма в игра не се появи Сами Кедира. Борусия беше по-добрият отбор и заслужено спечели. Пролича си, че "жълто-черните" са по-напред с подготовката, а за тима на Масимилиано Алегри това бе едва първа проверка.

Още в 3-ата минута Джанлуиджи Буфон трябваше да спасява удар на Хенрих Мхитарян, а след това попречи и на Кевин Кампъл да открие резултата. Юве отговори с пропуск на Алваро Мората, а гол на Манджукич беше отменен заради засада.

До средата на първото полувреме Борусия доминираше изцяло и само добрите изяви на Буфон запазваха нулевото равенство. В 40-ата минута обаче той нямаше какво да стори след хубава комбинация между Мхитарян и Обамеянг, завършила с точен изстрел на национала на Габон.

През втората част разликата във физическата подготовка на двата отбора се усети още по-осезаемо. Дошлият от Фиорентина вратар Нето спаси удар на Йонас Хофман, но в 64-ата минута Ройс след самостоятелен пробив покачи на 2:0. Германският национал направи за смях Леонардо Бонучи и отблизо насочи топката във вратата. Секунди по-късно Хофман пропусна да вкара трети гол, а прехвърлящ удар на Гонсало Кастро излезе в аут.

Първи минути с екипа на Юве записа и привлеченият от Бока Хуниорс като част от сделката за Карлос Тевес Гуидо Вадала. В добавеното време пред вратата на "старата госпожа" отново имаше напрежение, но Нето парира удар на Оливер Кирх.

БОРУСИЯ (Д) - ЮВЕНТУС 2:0 (1:0)
1:0 Обамеянг (40)