Пламен Илиев и Ради Димитров също приключиха с Лига Европа

Отборът на Ботошани, в който играят българите Пламен Илиев и Ради Димитров, също приключи участието си в Лига Европа. Тази вечер румънският отбор записа тежко поражение с 0:3 у дома от Легия (Варшава) и с общ резултат 0:4 отпадна от турнира. Пацо и Ради Димитров започнаха като титуляри за своя тим и играха пълни 90 минути, но това не помогна много на техния тим.

Срещата тръгна много лошо за Ботошани и още в 8-ата минута Легия поведе в резултата с попадение на Гилерме. Hостите на практика решиха всичко в мача с втори гол в 38-ата минута, когато се разписа Николич от дузпа. Малко преди края на мача в 84-ата минута Приович оформи крайното 0:3.

Така Легия се класира за третия квалификационен кръг на Лига Европа, където предстои да срещне победителя от сблъсъка между албанския Кукеши и черногорския Младост.