Динамо не повтори грешката от Загреб (видео)

Динамо (Загреб) спечели мача на сезона, както хърватските медии определиха гостуването на люксембургския Фола Еш. "Модрите" направиха 1:1 с непретенциозния си съперник на "Максимир" преди седмица и рискуваха при нов провал да се сбогуват с евротурнирите, но в реванша разликата в класите си пролича и Динамо победи с 3:0. Преди две години двата тима отново се срещнаха в пресявките за Шампионската лига и тогава хърватският тим се наложи с общ резултат 6:0.

Марко Пяча откри резултата в 29-ата минута, а отново той беше точен в 40-ата и успокои феновете на Динамо. Хърватите направиха доста пропуски след почивката, но четвърт час преди края Марко Рог сложи точка на спора след пас на Пяча.

В следващия кръг Динамо ще има за съперник норвежкия Молде, като първият мач е на 28 юли в Загреб.

ФОЛА ЕШ - ДИНАМО (ЗАГРЕБ) 0:3 (0:2)