Борусия (Дортмунд) разби Люцерн в контрола

Борусия (Дортмунд) постигна победа с 4:1 като гост над швейцарски Люцерн в контролна среща.
Възпитаниците на Томас Тухел изнесоха много силен мач и можеха да стигнат и до по-изразителен успех, ако не бяха намесите на вратарите на швейцарците Цибунг и Бучи.

Марко Ройс откри за Борусия след подаване на Шинджи Кагава в 10-а минута. Отново японецът асистира в 22-а минута, този път на Кевин Кампл.

В 51-а минута Пиер-Емерик Обамеянг подаде на Матс Хумелс за третия гол, а в 69-а минута Мориц Лайтнер покачи на 4:0.

В ответната атака Люцерн вкара почетния си гол, с който беше оформено и крайното 1:4. Той беше дело на хърватина Фране Чирак.

В събота Борусия излиза в последната си и най-сериозна проверка за лятото. Съперник е шампионът на Италия Ювентус.