Скандинавски успехи в квалификациите на Шампионската лига (видео)

Всички скандинавски отбори продължиха напред след днешните реванши от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Най-лесна задача имаше норвежкият Молде, който бе спечелил домакинството си на Пюник с 5:0. Арменците успяха да се наложат с минималното 1:0 в ответния двубой, а единствения гол отбеляза Завен Бадоян в 74-ата минута.

Далеч повече трудности срещна шведският първенец Малмьо. Тимът, който миналия сезон игра в груповата фаза, отстрани драматично Жалгирис след победа с 1:0 като гост. Първият мач завърши без голове, а във Вилнюс Малмьо спечели след точен изстрел на Антон Тинерхолм в 55-ата минута.

Датският Мидтиланд записа втора победа срещу Линкълн от Северна Ирландия, този път с 2:0, а ХИК Хелзинки надви латвийския Вентспилс с 1:0 и продължава напред с общ резултат 4:1.