Божинов и Партизан продължават напред в Шампионската лига (видео)

Националът Валери Божинов започна като титуляр и остана на терена до 68-ата минута при победата на неговия Партизан (Белград) при гостуването на грузинския Дила Гори в мача реванш от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Другият българин в състава Иван Бандаловски не бе в групата за двубоя. Първата среща в Сърбия бе завършила с минимална победа 1:0 за Партизан и така с общ резултат 3:0 тимът на Божинов продължава напред.

Бившият играч на Левски бе активен в предни позиции, но нямаше чисто положение пред себе си за гол. Резултатът бе открит от Дарко Брашанац в 37-ата минута. Халфът се разписа с мощен шут от средата на наказателното поле. В средата на втората част пък Андрия Живкович намери на чиста позиция Абубакар Умару и камерунецът се разписа от малък ъгъл.

По този начин Партизан се класира за третия кръг на надпреварата, където най-вероятно го очаква сблъсък с румънския шампион Стяуа, който победи с 2:0 като гост в първия мач словашкия Тренчин и едва ли ще има големи трудности да стигне до среща със сръбския гранд.

ДИЛА ГОРИ - ПАРТИЗАН 0:2
0:1 Дарко Брашанац (37)
0:2 Абубакар Умару (64)