Първа победа за Аржентина - Агуеро сломи Уругвай (видео)

Аржентина постигна първата си победа в тазгодишното издание на Копа Америка. "Гаучосите" направиха голяма крачка към четвъртфиналите, след като спечелиха с 1:0 голямото дерби в група "В" срещу Уругвай. Попадението за тима на Херардо Мартино отбеляза Серхио Агуеро в 56-ата минута. Нападателят на Манчестър Сити завърши перфектна комбинация, преминала през Хавиер Пасторе и Пабло Сабалета, и с летящ плонж заби топката във вратата на Фернандо Муслера.

Двубоят се превърна в истинска битка, в която нервите взеха връх за сметка на красивите изпълнения. Острите влизания изобилстваха, а повечето напечени ситуации бяха с участието на Хавиер Масчерано и Макси Родригес.

Аржентина започна със самочувствие и Муслера трябваше да спасява опасен шут на Анхел Ди Мария. Най-доброто положение до почивката обаче се откри пред Диего Годин, който беше оставен непокрит в наказателното поле, но с глава стреля в аут. Като цяло първото полувреме мина под диктовката на "гаучосите", но Меси и Агуеро пропуснаха от удобни позиции, а Тата Мартино беше пратен на трибуните заради оспорване на съдийско решение.

В 56-ата минута Меси, комбинира с Пасторе, той хитро подаде на Сабалета и десният бек намери съотборника си в Ман Сити Агуеро, който с глава откри резултата. Този гол даде нужното спокойствие на аржентинците и в следващите минути Меси, Агуеро и Ди Мария постоянно тормозеха защитата на Уругвай. "Урусите" трябваше да заиграят по-офанзивно и при една от атаките им Диего Ролан се озова на чиста позиция, но прати топката високо над вратата. В края на мача Алваро Гонсалес стреля опасно, а Муслера отрази удар на Меси.

Победата изравни Аржентина на върха в класирането с Парагвай. Двата тима имат по 4 точки и еднаква голова разлика. Уругвай е трети с 3 точки, а Ямайка е на дъното с нулев актив.

АРЖЕНТИНА 0 УРУГВАЙ 1:0
1:0 Агуеро (56)