Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II - 1:0

Кристиано забърса сълзите на Реал (видео)

С три гола на Кристиано Роналдо и един на Марсело Реал Мадрид спечели с 4:1 гостуването си на Еспаньол в мач от предпоследния кръг на Примера дивисион, който обаче се оказа без значение, след като по същото време големият съперник на "лос меренгес" Барселона завоюва титлата, побеждавайки Атлетико Мадрид с 1:0 на "Висенте Калдерон". Кристиано Роналдо фиксира хеттрика си в 59-ата, 83-ата и 90-ата минути, а съотборникът му Марсело беше точен в 79-ата минута. Кристиан Стуани беше временно върнал интригата с изравнително попадение в 73-ата минута.

Преди тази среща разликата между Реал и Барса беше 4 точки, което означаваше, че "кралете" трябваше да се надяват на помощ от действащия досега шампион Атлети. В крайна сметка обаче каталунците взеха своето и отборът на Карло Анчелоти ще завърши сезона на втора позиция.

С днешните си попадения пък CR7 събра 310 гола и излезе на второ място в клубната ранглиста на реализаторите в Реал, задминавайки Алфредо ди Стефано. Лидер е Раул с 323.

Капитанът на столичани Икер Касийяс беше оставен на пейката, а вместо него на "Power8 Stadium" видяхме Кейлор Навас. Това беше единствената въпросителна пред Карло Анчелоти, който не може да разчита на контузения Серхио Рамос. Самият треньор беше наказан и затова днес отборът му беше воден от асистента му Фернандо Йеро.

При отсъствието на Рамос в центъра на защитата действаха Пепе и Рафаел Варан, а Гарет Бейл отново беше част от триото в атака, независимо че разочарова срещу Ювентус в сряда. Уелсецът не оправда очакванията и днес, но вместо него перфектни бяха Роналдо, Даниел Карвахал и Хамес Родригес, които донесоха разликата.

Наставникът на Еспаньол Серхио Гонсалес избра да се противопостави с постройка с трима централни бранители и петима халфове пред тях. Фелипе Кайседо и Саехио Гарсия пък образуваха нападателната двойка.

Тримата защитници пред Кико Касийя често прерастваха в петима, което ограничи атаките на "лос меренгес" по крилата. През първата част Кристиано и Бейл често бяха "затваряни" и принуждавани да търсят игра един на един, вместо да нападат на скорост. Независимо от това носителят на "Златната топка" направи два пропуска още в началните минути, като вторият му беше от т.нар. стопроцентови. В 13-ата минута той беше намерен отлично от Карвахал на далечната греда, но с глава стреля в аут. Малко преди това Роналдо шутира от движение с десния крак, но ударът му беше избит.

Виктор Санчес пропусна да открие в полза на Еспаньол в 17-ата минута, като и този път класата си показа Карвахал, който се намеси с шпагат. Това обаче бяха реалните възможности и пред двамата вратари преди антракта.

Второто полувреме започна по същия начин и Реал стигна до първото си положение чак в 58-ата минута, когато Хамес Родригес би с левия крак слабо до гредата.

Секунди по-късно обаче Мадрид най-накрая организира опасна акция и Бензема изведе Кристиано, който с левия крак изстреля топката в мрежата. Останаха обаче опасения за засада на португалеца, но повторенията не бяха от най-добрите.

Това попадение отвори играта и накара домакините да тръгнат напред. В игра се появи Стуани, който още при първото си докосване пропусна да изравни с глава.

В 70-ата минута дойде един от ключовите моменти в мача, когато Виктор Санчес излезе сам срещу Навас и шутира, но притичалият Карвахал успя да отклони кълбото и така спаси сигурен изравнителен гол.

Все пак Еспаньол успя да направи 1:1, но след грешка на съдията. В 73-ата минута Стуани атакува Навас и видимо го фаулира, но не последва сигнал и в крайна сметка уругваецът намери пътя към мрежата.

Реал настъпи газта и в 79-ата минута Марселоа заби впечатляващо попадение с левачката. След още четири минути Кристиано реши всичко с гол за 3:1, а в последните секунди отново той, но този път с глава, фиксира крайното 4:1 за "черните" днес гости.

След седмица носителят на купата от Шампионската лига приключва сезона с домакинство на Хетафе

Еспаньол пък се бореше за седмото място, което може да даде квота за Лига Европа, ако Барселона спечели турнира за Купата на краля, но вече няма шансове, тъй като Атлетик Билбао победи Елче и има 3 точки аванс, както и по-добри показатели в директните сблъсъци.