Вашингтон победи Ню Йорк Рейнджърс в третия мач от серията

Брейдън Холтби отрази всички 30 удара към своята врата и донесе победа на Вашингтон с 1:0 над Ню Йорк Рейнджърс в мач от втория рунд на плейофите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). С това Столичаните поведоха с 2:1 победи в полуфиналната серия от Източната конференция.

Холтби беше подложен на истинска канонада в заключителните минути, когато и неговият колега на отсрещната врата Хенрик Лундквист беше изваден за допълнителен нападател. Той обаче устоя на напрежението, както го стори и при най-сериозната опасност за Рейнджърс. Дясното крило Мартен Сен Луи беше много близо до гол 6:35 минути преди сирената на втората третина, но Холтби отрази тази шайба и съответно най-доброто положение за тима от Ню Йорк.
Лундквист спаси 18 от 19 удара към вратата на Рейнджърс, като единствено центърът Джей Бийгъл съумя да преодолее шведския ветеран. Това се случи 7:31 минути след началото на втората третина.

Голът на Бийгъл, негов първи за тазгодишните плейофи, беше донякъде плод на късмет. Той догони шайба зад мрежата на Лундквист, след което се стрелна към булата и опита успореден на вратата пас, но подаването рикошира в стража на Рейнджърс и Вашингтон спечели.