Звучен шамар за Наполи в мач с три автогола (видео)

Амбициите на Наполи за участие в Шампионската лига през следващия сезон понесоха тежък удар. Тимът на Рафаел Бенитес загуби с 2:4 гостуването си на Емполи и остана на 5 точки зад третия в класирането Рома. След три поредни победи неаполитанци изиграха еидн от най-слабите си мачове през кампанията, а наивните им грешки бяха безмилостно наказани.

Двубоят на "Карло Кастелани" ще се запомни с това, че три от шестте попадения всъщност бяха автоголове. Защитниците на Наполи Мигел Бритос и Раул Албиол, който влезе като резерва, огорчиха собствения си вратар Мариано Андухар, а същото направи и Венсан Лаурини от Емполи.

Отсъствието на важни футболисти като Иван Стринич, Джонатан де Гузман и Камило Сунига се оказа сериозен проблем за Наполи. Още в първата минута домакините претендираха за дузпа след интервенция на Калиду Кулибали срещу Рикардо Сапонара, но сигнал от рефера не последва. Голът обаче се печеше и 8-ата минута ветеранът Масимо Макарано откри резултата след пас на Мануел Пучарели.

В края на полувремето домакините щастливо увеличиха преднината си. Андухар боксира топката в лицето на Бритос и след рикошета тя се оплете в мрежата. Малко по-късно перфектна комбинация на тосканци завърши с акробатичен изстрел на Рикардо Сапонара и Емполи поведе с 3:0.

Автогол на Лаурини, подобен на този на Бритос, върна интригата в 64-ата минута. Любопитното е, че това беше първият гол на Наполи като гост на Емполи в Серия "А". С влизането на Маноло Габиадини Наполи заигра още по-офанзивно, а Кристиан Маджо беше на път да намали на 3:2, но вместо това поредният автогол в мача - този път на Раул Албиол, гарантира трите точки на Емполи. Крайният резултат беше оформен в добавеното време от Марек Хамшик.