Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

Класически Реал Мадрид преди дербито с Атлетико (видео + галерия)

Отборът на Реал Мадрид продължи добрия си ход в Примера след лесна победа с 3:0 над Ейбар в среща от 31-ия кръг, играна на "Сантиаго Бернабеу". Кристиано Роналдо (21), Хавиер Ернандес (31) и Хесе Родригес (83) материализираха превъзходството на кралския състав. "Лос бланкос" се доближиха на точка до Барселона преди тежкото гостуване на каталунците в Севиля. Реал пък събра самочувствие и влезе в добър ритъм преди мадридския сблъсък с Атлетико в Шампионската лига.

Реал Мадрид - Ейбар Кристиано Роналдо започна като титуляр, след като вчера му беше отменен петия жълт картон. До него в нападение Карло Анчелоти подреди резервите Хесе Родригес и Хавиер Ернандес. Асиер Ияраменди и Иско замениха наказаните Тони Кроос и Хамес Родригес, а Кейлор Навас излезе вместо Икер Касийяс. Гайска Гаритано разчиташе на 4-2-3-1 с централен нападател Саул Берхон.

Реал Мадрид - Ейбар "Лос бланкос" очаквано се настаниха в половината на баския си съперник, търсейки пролуки към вратата на Чабиер Ирурета. Иско първи дръзна да стреля в третата минута след хубав рейд и изстрел от 20 метра, завършил с корнер. Рафаел Варан беше оставен непокрит при ъгловия удар, но не насочи точно. В 15-ата Кристиано шутира от 19 метра, топката се отби от крак и излезе в пореден корнер. В 17-ата "седмицата" на домакините направи атрактивен опит за задна ножица, ала топката се оказа прекалено висока.

Реал Мадрид - Ейбар В 18-ата минута гредата на три пъти спаси "синьо-червените" в рамките на десетина секунди. Първо Серхио Рамос разтресе напречната след корнер и шут от въздуха, а впоследствие Иско стреля от пеналта, топката се удари в близката греда, разходи се по голлинията и срещна втората греда. Чичарито беше наблизо и опъна мрежата, но при засада от над два метра.

Реал Мадрид - Ейбар В 21-ата домакините логично съумяха да открият резултата. Роналдо изстреля топката от 23-метров пряк свободен удар, тя заблуди вратаря и влетя в мрежата през средата на вратата. Със сигурност Ирурета можеше да се справи по-добре. Португалецът вкара за първи път от фаул след почти година неуспехи. Последният му гол от пряк свободен удар беше на 29 април миналата година в Мюнхен. Днешното попадение беше под номер 38 в Ла Лига.

Реал Мадрид - Ейбар - 3:0 Минута по-късно "лос меренгес" хванаха опонента си на контра - Чичарито се отскубна отдясно, центрира към далечната греда, където Роналдо не намери добре топката пред празната врата. В 31-ата Алваро Арбелоа центрира отдясно и мексиканският нападател вкара първия си шампионатен гол на "Сантиаго Бернабеу". Северноамериканецът обърна топката към далечния ъгъл по прекрасен начин с глава - 2:0. В 33-ата Иско стреля от десет метра по земя, но в ръцете на вратаря. В 42-ата Ирурета направи много силно спасяване след мощен шут на Роналдо от 19 метра.

Реал Мадрид - Ейбар - 3:0 Второто полувреме стартира с добра възможност пред Лука Модрич. В 49-ата минута Кристиано асистира на хърватина, а той стреля в ръцете на вратаря от около 14 метра. В 51-ата Чичарито стреля неточно с глава след пас на Арбелоа. В 66-ата Раул Навас шутира от малък ъгъл, ала Кейлор Навас се справи. Две минути по-късно Роналдо потърси сглобката след ново добро включване на Арбелоа - Ирурета беше на точното място.

Реал Мадрид - Ейбар - 3:0 В 69-ата костариканският вратар на "белите" и завърналият се след контузия Пепе се сблъскаха лошо. Карло Анчелоти беше извършил и трите си смени, но имаше късмет, че и двамата се изправиха и продължиха. В 73-ата Чичарито се отличи със страхотен пропуск, след като не можа да вкара от пет метра. Топката се отби от тялото на защитник, ала реферът Ернандес Ернандес не даде корнер.

Реал Мадрид - Ейбар - 3:0 В 83-ата играещият първи мач като титуляр от 13 месеца Хесе съумя да се разпише. Номер 20 вкара втория си гол в Примера след хубаво индивидуално действие - финтира защитник и стреля силно по диагонала от 16 метра, матирайки Ирурета - 3:0.

Реал Мадрид - Ейбар - 3:0 Реал Мадрид ще стиска палци на Севиля довечера в сблъсъка на андалусците с Барселона. След тази нощ мислите на мадридистите ще са насочени върху предстоящите битки с Атлетико Мадрид на европейската сцена.