Тайфун не успя да спре Николов и Унион Олимпия

Отборът на Тайфун от източния словенски град Шентюр не успя да спре Унион Олимпия (Любляна) и Христо Николов. Гларуса и съотборниците му постигнаха лесен успех като гости, печелейки с 19 точки разлика - 86:67. Столичани изковаха триумфа си през втората четвърт на срещата, която спечелиха с 13 точки разлика, ограничавайки съперника си до едва 8 отбелязани точки.

За 19 минути игра българинът се отчете със скромните 4 точки, 2 асистенции, 1 борба и 1 отнета топка. Нашенецът бързо натрупа 4 лични нарушения и треньорът Меми Бечирович ограничи игровото му време.

Най-резултатен за победителите бе Клемен Препелич, реализирал 19 точки. Халил Каначевич, Ален Омич и Дино Мурич завършиха с по 12 точки всеки, докато за домакините с 20 точки се отличи Джордже Лелич.

Унион Олимпия има 4 победи и 1 загуба в двубоите за разпределение на местата в първата шестица, докато Тайфун е с 2 победи и 3 поражения.