Барселона без проблеми срещу Галатасарай (видео)

Испанският гранд Барселона записа осма поредна победа в ТОП 16 на Евролигата, след като късно снощи се наложи при гостуването си на Галатасарай с 88:65 в среща от последния XIV кръг от втората групова фаза на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Анте Томич беше над всички в състава на каталунците, след като за 19:18 минути на терена се отличи с 20 точки, а Тибор Плеш се отличи с „дабъл-дабъл” – 12 точки и 12 борби.

За домакините от Турция единствено Владимир Мицов завърши с двуцифрен точков актив – 10 точки, а Керем Гьонлюм, Еге Арар, Зоран Ерцег и Патрик Йънг добавиха по 8 точки.

Първите минути на двубоя бяха равностойни, като двата отбора си размениха лидерството по веднъж, а след 180 секунди игра резултатът бе равен – 7:7. Последваха силни минути за Барселона и първата четвърт завърши при 21:17 в полза на гостите, но в началото на втория период баскетболистите на Галатасарай отново се активизираха и стигнаха до поредно равенство – 25:25. В последните седем минути на първото полувреме класата на Барселона си каза думата и испанците пак поведоха с пет точки – 39:34.

През второто полувреме гостите подобриха представянето си в защита, което даде мигновен резултат. Барселона започна бавно, но сигурно да трупа преднина, която достигна до десет точки в края на третия период – 58:48, а в заключителните десет минути силите на домакините от Галатасарай свършиха и разликата в полза на каталунците се покачи 23 точки, за крайното 88:65.