Кошмарът на Рома свърши (видео)

Кошмарът на Рома най-накрая прекъсна! Четири месеца по-късно "вълците" отново стигнаха до трите точки на "Олимпико" и се доближиха още повече до класиране в Шампионската лига. "Джалоросите" надвиха много трудно с 1:0 Наполи пред 40 000 тифози, като прекъснаха серията си от седем поредни мача за първенство без победа пред собствена публика. Единственото попадение за римляните реализира Миралем Пянич в 25-ата минута. Интересното е, че халфът от Босна и Херцеговина не се бе разписвал от последната победа до днес - 30 ноември 2014 година с 4:2 над Интер (б. а. - шест равенства и една загуба в този период).

Гостите могат да съжаляват, че не стигнаха поне до точката, след като през втората част заслужаваха с играта си, а първата не бе отсъдена дузпа в тяхна полза. Морган де Санктис обаче направи страхотен мач и на няколко пъти отказа "небесносините", които се свлякоха на девет точки от Рома и мечтите за директно класиране в ШЛ почти се изпариха.

Рома остана на второ място с втори пореден успех в първенството с актив от 56 точки. Наполи пък записа най-тежката си серия под ръководството на Рафаел Бенитес, след като вече пет мача нямат победа в калчото - три загуби и две равенства. Гонсало Игуаин и компания останаха на пето място с 47 точки след осмата загуба в първенството. Руди Гарсия заложи на Хуан Мануел Итурбе, Алесандро Флоренци и Адем Ляич в атака, докато Гонсало Игуаин бе подкрепян от Дрис Мертенс, Джонатан де Гузман и Хосе Кайехон.

След равностойна игра Пянич бе точен в 25-ата минута, след като получи отлично подаване от Флоренци. Това бе четвърти гол за халфа този сезон и общо трети в кариерата срещу Наполи. В 38-ата минута гостите имаха претенции за дузпа, след като Манолас игра с ръка след удар на Де Гузман в наказателното поле. Ляич при следващата акция пропусна да удвои. Мертенс в 53-ата минута очи в очи пропусна да изравни, тъй като Морган де Санктис спаси. Четири минути по-късно отново вратарят на домакините парира удар на белгиеца.

Отново отлично спасяване на Де Санктис след удар от въздуха на резервата Маноло Габиадини. Последният в 77-ата минута пропусна отново да изравни. В 88-ата минута Итурбе сам срещу Мариано Андухар пропиля възможност да реши мача. Последните секунди стражът на домакините отново се намеси и зарадва тифозите на "вълците". Успехът бе №48 за Рома в директните двубои, толкова са и равенствата между двата тима, докато Наполи остана с 40 от 136 мача в Серия "А". Следващия кръг "вълците" гостуват на Торино, а на "Сан Паоло" пристига Фиорентина.