Бербатов и компания показаха характер, но мечтата се отдалечава (видео)

Отборите на Монако и Сент Етиен направиха 1:1 в първа среща от 31-ия кръг на Лига 1. Димитър Бербатов беше титуляр за домакините и игра до 83-ата минута. Гола за Сент Етиен вкара Мевлют Ердинч с глава след центриране на Франк Табану в 62-ата минута, но малко по-късно Лейвин Курзава подаде на резервата Антони Мартиал и той изравни.

Двата тима остават разделени само от 1 точка във временното класиране, като Монако е на четвърта позиция, а Сент Етиен на пета. Отборът от Княжеството обаче пропусна великолепна възможност да се доближи само на 3 точки от водача в таблицата Пари Сен Жермен и да съхрани реални шансове да атакува титлата.

И двата тима бяха спечелили последните си три мача преди паузата за националните отбори, с което се доближиха до челната тройка в класирането. Бербатов поведе атаката на Монако, а зад него действаха Матеус Карвальо, Жоао Моутиньо и Яник Ферейра Караско. За гостите в предни позиции бяха Мевлют Ердинч и Кевин Моне-Паке.

Преди почивката съперниците действаха доста предпазливо и интересните моменти бяха малко. Домакините повече владееха топката, а Сент Етиен разичташе на епизодични, но много опасни контраатаки. При една от тях Моне-Паке затрудни Даниел Субашич, който с върха на пръстите си изби в корнер, а малко по-късно Ердинч стреля неточно от малък ъгъл.

Най-добрият шанс за Монако през първото полувреме се откри пред Матеус Карвальо, но той прати топката над напречната греда. Бербатов бе добре пазен от защитниците на Сент Етиен, но в самия край на полувремето можеше да открие резултата. Българинът обаче закъсня да засече хубаво центриранер на Моутиньо.

Втората част бе значително по-интересна. Монако държеше инициативата, но съотборниците на Бербатов в две ситуации не комбинираха с него. Въпреки превъзходството на домакините, гол падна именно във вратата на Субашич. В 62-ата минута Табану напредна по левия фланг и центрира към Ердинч, който с глава вкара много красиво попадение и изведе гостите напред в резултата.

Отговорът на монегаските не закъсня. Появилият се секунди по-рано като резерва Антони Мартиал изравни в 68-ата минута. Жокерът на Леонардо Жардим засече центриране на Лейвин Курзава и не остави шансове на Стефан Руфие.

Двубоят продължи да е двуостър, а бранителите на Монако допуснаха няколко наивни грешки, които за тяхно щастие не се оказаха фатални. Бербатов остана на терена до 83-ата минута, когато отстъпи мястото си на Валер Жермен.

В крайна сметка срещата завърши наравно, което бе напълно справедливо с оглед показаното на терена. В следващия кръг Монако гостува на Каен, а Сент Етиен приема Нант.