Кливланд изпрати Маями на осмо място в Източната конференция

Шансовете Кливланд на Леброн Джеймс да срещне бившия тим на звездата в плейофите на Националната баскетболна лига (НБА) Маями намаляха значително, след като Кавалиърс победиха Хийт със 114:88. С това Кливланд остана на второто място на изток, но също така изстреля Маями на осмата позиция. Положението за Хийт стана изключително неприятно, след като в мача се контузи Дуейн Уейд. Гардът се подхлъзна при дриблиране край страничната линия и неговото коляно удари болезнено земята, което може да сложи край на амбициите на Маями за класиране в плейофите като цяло. Хийт е с баланс от 34:41 победи срещу загуби, колкото има и деветият в Източната конференция Бостън.

Леброн Джеймс беше най-активен за отбора на Кливланд, завършвайки мача с 23 точки, осем спечелени борби и седем асистенции срещу бившия си тим. Кайри Ървинг също отбеляза 23 точки за победата.

Хюстън стигна до късен обрат и победа със 108:101 над Далас, с което Рокетс изместиха Мемфис от първото място в Югозападната дивизия и от второто в Западната конференция.

Далас водеше с 11 точки само 5:01 минути сирената на третата четвъртина, но Кори Брюър промени всичко с влизането си от пейката. Той отбеляза шест точки в третата част и осем в заключителната, с което се превърна в един от петимата играчи на Хюстън с двуцифрен актив. С далеч по-добър актив от Хюстън лидер в Западната конференция е отборът на Голдън Стейт, който победи със 107:106 Мемфис. Уориърс спечелиха мача в заключителните секунди, когато Стивън Къри вкара от зоната за три точки, а Харисън Барнс завърши асистенция на Ерик Бледсоу.