Победа над Минесота доближи Рейнджърс на две точки от лидера в НХЛ

Отборът на Ню Йорк Рейнджърс продължи преследването първото място от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), след като надви с 3:2 Минесота и се доближи на две точки от лидера в Западната конференция Анахайм.

Рейнджърс имат и два мача по-малко, което поставя съдбата на отбора от "Медисън Скуеър Гардън" в неговите ръце. Доминик Муур и Рик Неш дадоха аванс на Рейнджърс още в първата третина на срещата, но Минесота върна двете попадения. Джейсън Поминвил се разписа за 1:2 след 5:24 минути игра във втората третина, а Томаш Ванек изравни 20 минути по-късно и с това победата на Рейнджърс беше поставена под въпрос.

Хенрик Лундквист и компания обаче се мобилизираха и стигнаха светкавично до победния гол, дело на Джонатан Милър. Той се разписа само 45 секунди след изравнителното попадение на Ванек. Отборът от Ню Йорк, за който Лундквист спаси 26 шайби, изостава само на две точки от Анахайм и е с два мача по-малко - 77 от общо 82. Ако спечелят първото място в редовния сезон на НХЛ, то Рейнджърс ще дадат домакински аванс на Източната конференция в битката за купа "Стенли".

Детройт е на път да запише една от най-неприятните си серии в последните години, след като загуби с 2:3 важен мач срещу Бостън. Червените криле допуснаха трето поредно поражение и остават с актив от 93 точки, колкото събраха и Мечоците след мача в четвъртък вечер. Бостън все пак е с мач повече и Детройт води в класирането, но Отава е само с три точки по-малко от Червените криле, а към момента Сенаторите са извън схемата на плейофите.

Люк Гланденинг в средата на втората част и Стефан Вайс в началото на третата дадоха солиден аванс от две шайби в полза на Детройт, но Бостън успя да обърне мача в арена "Джо Луис". Карл Сьодерберг намали с гол при числено превъзходство само 2 минути и половина след попадението на Вайс, а Луи Ериксон изравни 134 секунди по-късно. Зак Тротман пък наниза победната шайба във вратата на Петер Мражек 2:08 секунди преди финалната сирена.

Сейнт Луис съхрани шансове за първо място в Централната дивизия от Западната конференция, след като надви с 4:1 Калгари. Сините са с актив от 101 точки и изостават с две от лидера Нешвил, който обаче е и с мач повече.